• Włocławski Klub Motocyklowy
  Włocławski Klub Motocyklowy
 • Motocykle
  Motocykle

  Łączy Nas pasja do dwóch kółek...

 • Tradycja
  Tradycja

  Szanujemy wartoście przekazywane z pokolenia na pokolenie...

 • Braterstwo
  Braterstwo

  Mamy benzynę we krwi, ale także olej w głowie…

 • Zasady
  Zasady

  Kodeks Rycerski to zasady, którymi kierują się Bracia ATH...

 

 

To już tradycja że w sierpniu ATH organizuje letni wyjazd klubowy. W tym roku okazał się on bardzo wymagający ze względu na pogodę, ale może zaczniemy od początku. Plan zakładał wyjazd w dniach od 6 do 8 sierpnia „Podlasie - Warmia i Mazury zabytki sakralne”. Wystartowaliśmy spod siedziby Klubowej w piątek 06.08.2021 roku o godzinie 7.00. Okazało się jednak, że pogoda nie jest zbyt łaskawa dla nas. Po krótkim postoju wprowadziliśmy małą korektę trasy z uwagi na padający deszcz i od razu ruszyliśmy w stronę Supraśla rezygnując z wizyty w Białowieży. Niemal całą drogę jechaliśmy przy ulewnie padającym deszczu. Droga biegła przez malownicze miejscowości jednak przy niesprzyjającej aurze ciężko było docenić jej piękno. Po dotarciu na miejsce zameldowaliśmy się w przepięknym miejscu jakim jest najstarszy prawosławny Monastyr klasztorny na Podlasiu. Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa, Ławra Supraska – jeden z pięciu prawosławnych klasztorów męskich w Polsce. Podlega diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Ikon w którym zgromadzono przepiękne ikony oraz freski odkryte w Monasterze. Następnie spacerem bulwarami dotarliśmy do centrum miasta gdzie mogliśmy skosztować lokalnych potraw. Kolejny dzień wyjazdu to droga do Fromborka, piękna trasa przebiegała przez malownicze miejscowości Podlasia i Mazur m.in. Pisz, Augustów, Ruciane Nida czy Ełk. Należy podkreślić fakt, że korzystając z przepięknej pogody tego dnia wydłużyliśmy trasę jazdy z i zaplanowanych 350 kilometrów przejechaliśmy blisko  550 km. Z tego powodu do Fromborka dotarliśmy około godziny 19.00 gdzie w siedzibie Caritas czekała już na nas kolacja oraz nocleg. Pomimo zmęczenia udaliśmy się na krótki spacer po pięknym i malowniczym Fromborku. Ostatni dzień naszej wyprawy tj. niedziela to znów niestety obfite opady deszczu. Ponownie musieliśmy zmodyfikować nasze plany tym razem skracając drogę i rezygnując ze spotkanie z naszym Bałtykiem. Cała trasa liczyła ok 1150 km. Mamy ogromną nadzieje, że jeszcze kiedyś uda się wrócić w tamte strony aby zobaczyć wszystko to z czego niestety musieliśmy zrezygnować przez niesprzyjającą aurę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjazdu.

 

 

Pozostałe aktualności...

RZSM Gietrzwałd 2021

04 październik 2021
RZSM Gietrzwałd 2021

  Już od kilku lat kalendarz naszych Klubowych wyjazdów podobnie się zaczyna i podobnie się...

Marsz dla Życia i Rodziny - Zabezpieczenie ATH 2021

09 wrzesień 2021
Marsz dla Życia i Rodziny - Zabezpieczenie ATH 2021

  Dnia 5 września 2021 ulicami Włocławka przeszedł Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, który...

ATH w Górznie 2021

05 wrzesień 2021
ATH w Górznie 2021

  W sobotę 04.09.2021 roku motocykliści ATH wykorzystali moment, gdzie pogoda była bardziej łaskawa i...

ATH w Szklarskiej Porębie 2021

21 sierpień 2021
ATH w Szklarskiej Porębie 2021

  W dniach 12-15 sierpnia członkowie klub ATH, którzy nie mogli wziąć udziału w wyjeździe...

Video ATH