• Włocławski Klub Motocyklowy
  Włocławski Klub Motocyklowy
 • Motocykle
  Motocykle

  Łączy Nas pasja do dwóch kółek...

 • Tradycja
  Tradycja

  Szanujemy wartoście przekazywane z pokolenia na pokolenie...

 • Braterstwo
  Braterstwo

  Mamy benzynę we krwi, ale także olej w głowie…

 • Zasady
  Zasady

  Kodeks Rycerski to zasady, którymi kierują się Bracia ATH...

 

Każdy z nas ma takie miejsca, które kiedyś go urzekły i chętnie do nich wraca. Dla Braci z Klubu Motocyklowego ATH MOTOCLUB Włocławek takim miejscem niewątpliwie są Chwarszczany. Jest to mała wioska w województwie zachodniopomorskim położona nieopodal Kostrzyna nad Odrą. Wyjątkowość tego miejsca wynika z jej historii – to tutaj znajduje się zbudowana w XIII wieku Komandoria Templariuszy. Kilku Rycerzy ATH odwiedziło to miejsce już w ubiegłym roku podczas Wyprawy Śladami Templariuszy. W tym roku wybraliśmy się liczniejszą grupą, gdyż pod kierownictwem Kapitana Jacka Wojciechowskiego mieliśmy pewną niespodziankę dla naszego Komandora x. Sławomira Deręgowskiego – był to ornat z logo naszego Klubu przygotowany specjalnie dla niego. Po przybyciu na miejsce zaparkowaliśmy nasze rumaki, założyliśmy odświętne stroje, zapaliliśmy pochodnie i w uroczystym orszaku udaliśmy się do zabytkowej Świątyni, w której niegdyś modlili się Templariusze. Przekazanie ornatu nastąpiło przed mszą świętą – niespodzianka się udała – Komandor x. Sławek Deręgowski był bardzo zaskoczony i nie krył swego wzruszenia - po przygotowaniu się sprawował Eucharystię już w nowej szacie liturgicznej. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na ognisko, grilla i wspólne biesiadowanie, w czasie którego Gospodarz tego miejsca opowiedział nam wiele ciekawych historii, o funkcjonowaniu Templariuszy w Chwarszczanach i okolicznych miejscowościach. Zaprosił nas także do przyjazdu za rok, na nieco dłuższy czas i zapewnił, że chętnie pokaże nam inne ciekawe miejsca znajdujące się w okolicy. Oczywiście zamierzamy z tego zaproszenia skorzystać… Poniżej fotorelacja z naszego wypadu. LwG

Autor : Artur Ratajczyk

 

Pozostałe aktualności...

Wyprawa Śladami JP II 2020.

11 sierpień 2020
Wyprawa Śladami JP II 2020.

  W dniach 7 – 9 sierpnia 2020 ATH MOTOCLUB WŁOCŁAWEK wyruszył w drogę podążając...

Dzień Św. Krzysztofa 2020

29 lipiec 2020
Dzień Św. Krzysztofa 2020

Prowadź nas Panie łagodnie po zakrętach życia... 25 lipca każdego roku Kościół wspomina św. Krzysztofa...

ATH w Chwarszczanach 2020

13 lipiec 2020
ATH w Chwarszczanach 2020

  Każdy z nas ma takie miejsca, które kiedyś go urzekły i chętnie do nich...

ATH - #GaszynChallenge2020

25 czerwiec 2020
ATH - #GaszynChallenge2020

  Klub Motocyklowy ATH Włocławek podjął wyzwanie #GaszynChallenge! Bardzo dziękujemy grupie ,,Ognisko", POW ,,Przystań" i...

Video ATH