• Włocławski Klub Motocyklowy
  Włocławski Klub Motocyklowy
 • Motocykle
  Motocykle

  Łączy Nas pasja do dwóch kółek...

 • Tradycja
  Tradycja

  Szanujemy wartoście przekazywane z pokolenia na pokolenie...

 • Braterstwo
  Braterstwo

  Mamy benzynę we krwi, ale także olej w głowie…

 • Zasady
  Zasady

  Kodeks Rycerski to zasady, którymi kierują się Bracia ATH...

 

W tym trudnym, a zarazem wyjątkowym okresie, kiedy stajemy u progu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Motocykliści ATH życzą Wszystkim szczególnie odporności, zdrowia, spokoju ale też miłości i uśmiechu, który choć na chwilę odsunie troski w cień i pozwoli cieszyć się atmosferą świąt w gronie najbliższych pamiętając oczywiście o  zasadzie #zostańwodmu. Wiadomo, że w tym roku nie spotkamy się w  parafii św. Stanisława BM przy ulicy Żeromskiego we Włocławku na tradycyjnej Motoświęcone, dlatego posłuchajcie kilku ciepłych i krzepiących słów naszego Komandora. Następnie każdy z Was Motocyklistów, ale  i wszystkich hołdujących tradycji święcenia pokarmów w Sobotę Wielkanocną, stanie przed ważnym zadaniem w niedzielny poranek. Przed uroczystym wielkanocnym Posiłkiem pobłogosławcie swoje pokarmy według poniższej modlitwy, tak aby spełniła się tradycja, a na naszych stołach nie zabrakło darów ze stołu Pańskiego. Wszyscy mamy nadzieję, że obecna sytuacja szybko dobiegnie końca,  my zaś zobaczymy się na drodze LwG.

 

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW PRZED WIELKANOCNYM POSIŁKIEM

Po zgromadzeniu się przy uroczystym posiłku w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego,

Ojciec, Głowa Rodziny lub Lider/Liderka rodziny mówi: W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wszyscy:  żegnają się znakiem krzyża i odpowiadają Amen.

O: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

W: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja(odpowiadają).

O: Przeżywając radosny czas zmartwychwstania naszego Zbawiciela, gromadzimy się przy świątecznym stole. W tym szczególnym czasie, kiedy nie mamy pełnej możliwości wyrażania naszej radości publicznie oraz w świątyniach, gromadzimy się w kościele domowym. Od wieków Uroczystość Zmartwychwstania związana jest ze wspólnym, świątecznym posiłkiem. Dlatego przygotowaliśmy do błogosławieństwa pokarmy, jakie spożywać będziemy w rodzinnym gronie. Prośmy Chrystusa aby obdarzył nasze serca wzajemną życzliwością.

Ojciec rodziny lub ktoś z obecnych odczytuje tekst Pisma świętego: Posłuchajmy słów Ewangelii według świętego według świętego Mateusza. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? Co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane” (Mt 6,31ab.32b-33).

O: W czasie kiedy jest nam dane gromadzić się na wspólny posiłek wielu naszych bliźnich przeżywa cierpienia związane z epidemią, jaka nas dotyka. Wielu utraciło swoich bliskich. Nie każdy może zasiąść z bliskimi do stołu, tak jak my – pozostają na służbie dla innych. Ich wszystkich polećmy Bogu we wspólnej modlitwie.

W: Ojcze nasz (modlitwa)…

O: Panie Jezu, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś apostołom przygotować wieczerzę, w dniu zmartwychwstania zasiadłeś do stołu ze swoimi uczniami. Prosimy Cię pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność wśród podczas wielkanocnego posiłku. Chlebie żywy, Który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław + ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie na pustkowiu. Baranku Boży, Ty obmyłeś świat z grzechu, pobłogosław + to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie spożyłeś z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy. Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław + te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi, mogli się także dzielić wzajemną radością z tego, że jesteś z nami. Otwórz nasze oczy i serca na potrzebujących, cierpiących z powodu panujące epidemii i tych, którzy naśladując Ciebie, służącego potrzebującym, walczą o zdrowie i życie innych. Pozwól nam wszystkim dojść do wiecznej uczty w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków.

W: Amen.

Pozostałe aktualności...

ATH w Licheniu 2021

25 kwiecień 2021
ATH w Licheniu 2021

  Są takie miejsca na mapie motocyklowej, które co roku przyciągają tłumy. Do takich miejsc...

ATH przy grobie Krawczyka 2021

16 kwiecień 2021
ATH przy grobie Krawczyka 2021

W niedzielę 11 kwietnia w piękny słoneczny dzień postanowiliśmy klubowo wybrać się na pierwszy w...

Motoświęconka 2021

03 kwiecień 2021
Motoświęconka 2021

    Kiedy jesteśmy u progu świąt Zmartwychwstania Pańskiego a sytuacja nadal jest bardzo dynamiczna...

XVI Rocznica śmierci JPII 2021

03 kwiecień 2021
XVI Rocznica śmierci JPII 2021

  Tradycyjnie 2 kwietnia każdego roku no może z pominięciem ubiegłego, motocykliści ATH oddają hołd,...

Video ATH