• Włocławski Klub Motocyklowy
  Włocławski Klub Motocyklowy
 • Motocykle
  Motocykle

  Łączy Nas pasja do dwóch kółek...

 • Tradycja
  Tradycja

  Szanujemy wartoście przekazywane z pokolenia na pokolenie...

 • Braterstwo
  Braterstwo

  Mamy benzynę we krwi, ale także olej w głowie…

 • Zasady
  Zasady

  Kodeks Rycerski to zasady, którymi kierują się Bracia ATH...

 

Każdy z nas ma takie miejsca, które kiedyś go urzekły i chętnie do nich wraca. Dla Braci z Klubu Motocyklowego ATH MOTOCLUB Włocławek takim miejscem niewątpliwie są Chwarszczany. Jest to mała wioska w województwie zachodniopomorskim położona nieopodal Kostrzyna nad Odrą. Wyjątkowość tego miejsca wynika z jej historii – to tutaj znajduje się zbudowana w XIII wieku Komandoria Templariuszy. Kilku Rycerzy ATH odwiedziło to miejsce już w ubiegłym roku podczas Wyprawy Śladami Templariuszy. W tym roku wybraliśmy się liczniejszą grupą, gdyż pod kierownictwem Kapitana Jacka Wojciechowskiego mieliśmy pewną niespodziankę dla naszego Komandora x. Sławomira Deręgowskiego – był to ornat z logo naszego Klubu przygotowany specjalnie dla niego. Po przybyciu na miejsce zaparkowaliśmy nasze rumaki, założyliśmy odświętne stroje, zapaliliśmy pochodnie i w uroczystym orszaku udaliśmy się do zabytkowej Świątyni, w której niegdyś modlili się Templariusze. Przekazanie ornatu nastąpiło przed mszą świętą – niespodzianka się udała – Komandor x. Sławek Deręgowski był bardzo zaskoczony i nie krył swego wzruszenia - po przygotowaniu się sprawował Eucharystię już w nowej szacie liturgicznej. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na ognisko, grilla i wspólne biesiadowanie, w czasie którego Gospodarz tego miejsca opowiedział nam wiele ciekawych historii, o funkcjonowaniu Templariuszy w Chwarszczanach i okolicznych miejscowościach. Zaprosił nas także do przyjazdu za rok, na nieco dłuższy czas i zapewnił, że chętnie pokaże nam inne ciekawe miejsca znajdujące się w okolicy. Oczywiście zamierzamy z tego zaproszenia skorzystać… Poniżej fotorelacja z naszego wypadu. LwG

Autor : Artur Ratajczyk

 

Pozostałe aktualności...

ATH w Licheniu 2021

25 kwiecień 2021
ATH w Licheniu 2021

  Są takie miejsca na mapie motocyklowej, które co roku przyciągają tłumy. Do takich miejsc...

ATH przy grobie Krawczyka 2021

16 kwiecień 2021
ATH przy grobie Krawczyka 2021

W niedzielę 11 kwietnia w piękny słoneczny dzień postanowiliśmy klubowo wybrać się na pierwszy w...

Motoświęconka 2021

03 kwiecień 2021
Motoświęconka 2021

    Kiedy jesteśmy u progu świąt Zmartwychwstania Pańskiego a sytuacja nadal jest bardzo dynamiczna...

XVI Rocznica śmierci JPII 2021

03 kwiecień 2021
XVI Rocznica śmierci JPII 2021

  Tradycyjnie 2 kwietnia każdego roku no może z pominięciem ubiegłego, motocykliści ATH oddają hołd,...

Video ATH